עיצוב חינות

החתונה תופסת את רוב אור הזרקורים לקראת ההתייחדות הרשמית והממסדית של בני הזוג, אך אי אפשר לשכוח מהחינה שהיא אחד הרגעים הנפלאים של המסורת היהודית. החינה היא פתיח נהדר ליום החתונה והעיצוב שלה יכול להיות שובר שגרה. כיצד מעצבים את החינה הטוב ביותר ומי יכול לעזור במלאכה?

מי יכול לסייע בעיצוב חינות?

עיצוב אירועים מורכבים כמו חינה, כזה שדורש תשומת לב לפרטים הקטנים תוך התחשבות גם במסורת וגם בעיצובים מעניינים שיהיו מקוריים, דורשת היכרות עמוקה עם האירוע הזה. בני עדות המזרח חוגגים אותו לפני החתונה, בדרך כלל כשבוע עד שבועיים לפני, כאשר החינה עצמה עשירה מאוד בצבעים וריקודים שרלוונטיים לעדה. בניה עדה התימנית, המרוקנית ועוד רבים אחרים חוגגים את החינה שיכולה להיות מעוצבת ביתר קלות על ידי מעצב אירועים שמכיר את התחום. אם אין לכם מושג מאיפה להתחיל ואתם רוצים חיים פשוטים יותר בארגון האירוע, מעצב אירועי יהיה שם בשבילכם.  

הכל מתחיל מהתפאורה

התפאורה היא הנקודה החשובה ביותר בקרב עיצוב חינות הרי שבלי התפאורה המתאימה, החינה בכלל לא תיראה כמו חינה. אפשר להבין מיד מהם קווי העיצוב שרלוונטיים לחינה: מצד אחד יש צבעים רבים ומצד שני עיטורים מיוחדים שאפשר למצוא רק באירועים מסוד זה. התפאורה צריכה להיות בעלת  צבעים דומיננטיים שבדרך כלל אי אפשר לראות באירועים כמו חתונה או ימי הולדת, צבעים בוהקים ויש שיאמרו גם 'צעקניים', כמו זהב שתופס את מלוא תשומת הלב יחד עם צבעי כסף ולבן. אלו הם צבעים מסורתיים שכמעט תמיד ישולבו כאשר הם מסמלים שפע, מזל, שמחה וכן הלאה.

גם התלבושות הם חלק מהתפאורה

מה שיפה באירוע החינה הוא שהחוגגים, בני הזוג, הם חלק עיקרי מהתפאורה. למעשה אפשר לראות כיצד הם בולטים מעל שאר המוזמנים כאשר הלבוש שלהם מיוחד ולא לובשים אותו בשום מועד אחר. הכלה המיועדת תהיה עם כתר מיוחד על ראשה שיכסה את מרבית הפנים, החתן יהיה גם הוא עם חליפה מיוחדת ונוצצת וכך למעשה תחת המושבים הקבועים שלהם בחינה ולצד כל האלמנטים הדקורטיביים מסביב, האירוע מקבל את האפיון המוכר שלו. התלבושות הן חלק מכל עיצוב ותמיד כאשר אתם פונים למעצב אירועים מסוים בררו זאת כי זהו תנאי חשוב לחגיגה מיטבית.

הרמוניה מושלמת בין כל הרהיטים

מהכיסאות של החתן והכלה ועד הכיסאות והשולחנות של המוזמנים, מהמפות ועד המנורות והשטיחים שיהיו באירוע, כל האלמנטים האלו מתחברים יחדיו ליצירת הרמוניה מושלמת שתיזכר לעד בתמונות ובווידאו. אפילו פריט אחד שלא יהיה מתאים בעיצוב שלו יכול לפגוע בהרמוניה הזו ולכן חשוב לשמור על טוטאליות בתכנון העיצוב. הכוונה היא שיש לרדת לפרטים הקטנים ביותר, להיכנס לרזולוציות הכי גבוהות שיש, כדי שכל מה שיהיה חלק מהאירוע יוסיף לאווירה ולא יפגע בה כי הדבר הכי מיוחד באירוע הוא האווירה, וברגע שהיא לא תהיה מושלמת הייחודיות תיעלם במהרה.

להתאים את העיצוב למקום

בניגוד לאירועים גדולים אחרים כמו ברית או חתונה, את החינה אפשר לחגוג גם בבית, באולם כנסים ובכל מקום אחר שיכול להיות גם קטן יותר. אמנם מדובר באירוע פחות גדול מאשר חתונה אך זהו יתרון משמעותי לגבי העיצוב שלו. עיצוב חינות חייב להיות מותאם לגודל האירוע וכך גם לשאר הדרישות של הלקוח, בעיקר בענייני תקציב. תכנון עיצוב לחינות גדולות שבהן יהיו 200 מוזמנים לא תהיה דומה לעיצוב חינה משפחתית שיהיו בה 50 אנשים, ויש צורך לשלב את האלמנטים של העיצוב בצורה נבונה והולמת. בסופו של דבר המקוריות והיצירתיות יכולה לקבל ביטוי בכל מקום.